Wystrój sali w przedszkolu na jesień, zimę, wiosnę, lato

Sale w przedszkolu są niesłychanie istotnymi miejscami dla kilkulatków. To właśnie w takich miejscach dzieci spędzają większą część swojego dnia, warto więc zadbać o odpowiedni wystrój przedszkolnych pomieszczeń. Powinien on różnić się od dekoracji tworzonych na dzień matki czy ojca. Ciekawym pomysłem może być dopasowanie ozdób do pory roku panującej za oknem.

To od wyglądu sali oraz panującej w niej atmosfery nasze dzieci będą miały wspomnienia po opuszczeniu przedszkolnych murów. Oczywiście wystrój sali przedszkolnej wcale nie musi być związany z nudnymi aranżacjami, które na ścianach będą wisieć przez cały okrągły rok. Dlatego do stworzenia efektownych dekoracji na jesień, zimę, wiosnę oraz lato warto zachęcić wszystkie maluchy.

Wystrój sali przedszkolnej na jesień powinien nawiązywać kolorystycznie do barw, z którymi kojarzy nam się ta pora roku. Do przyozdobienia ścian można wykorzystać chociażby liście w jesiennych barwach, a więc w kolorze brązowym, żółtym oraz czerwonym.

Przyozdabiając salę w przedszkolu na jesień, warto też sięgnąć po jarzębinę czy kasztany, zwłaszcza, że z takich elementów można wyczarować naprawdę fascynujące dekoracje. Z jarzębiny można stworzyć korale, które zostaną powieszone na ścianach, a kasztany świetnie nadają się do tworzenia niedużych ludzików.

Zimowy wystrój sali przedszkolnej może z kolei nawiązywać nie tylko do zimy, ale również obchodzonych o tej porze roku świąt Bożego Narodzenia. Ciekawe dekoracje wyczarujemy z pomocą łańcuchów choinkowych, bombek oraz tym podobnych drobiazgów. Dzieci natomiast własnoręcznie mogą powycinać z papieru gwiazdki śniegu.

Ulubioną porą roku wszystkich dzieci jest wiosna, dlatego wiosenny wystrój sali przedszkolnej można przygotować już na początku marca. By maluchy mogły zapoznać się z pierwszymi oznakami tej pory roku, warto zabrać je na wiosenny spacer. Z takiej wycieczki można do przedszkola przynieść chociażby gałązki bazi czy kwitnących krzewów i następnie wykorzystać je do udekorowania sali.

Kiedy wiosna będzie zbliżać się ku końcowi, w sali przedszkolnej powinno zagościć lato. Chyba wszystkim dzieciom ta pora roku kojarzy się z wakacjami i radością, dlatego wystrój sali w przedszkolu na lato powinien być tematycznie dopasowany do tego wydarzenia, zwłaszcza, że maluchy na ogół na wakacje czekają z olbrzymim wytęsknieniem. Salę można udekorować rysunkami ze słońcem, które zostaną namalowane przez dzieci.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18017 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/wystroj-sali-w-przedszkolu-na-jesien-zime-wiosne-lato/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/480.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/480.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/480.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/480.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/480.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/480.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435